DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

DSC01942
marzec 2013r.

Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski wizytował dnia 25.02.2013r. naszą Parafię Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym. W ramach tej wizytacji odwiedził naszych mieszkańców i zwiedził Dom. Arcybiskupowi towarzyszył sekretarz Mateo Companiani oraz Proboszcz parafii w Dziekanowie Leśnym, Dariusz Kosk. Dostojnego gościa powitali sami mieszkańcy i zaprosili do zwiedzania Domu. Niezbędnych informacji i wyjaśnień udzielał Dyrektor pan Leszek Chruściński wraz z kadrą kierowniczą poszczególnych działów i przedstawicielami Rady Rodziców

Ksiądz Kardynał interesował się stanem zdrowia mieszkańców, warunkami pobytu, wyposażeniem pokoi mieszkalnych oraz pracowni terapii zajęciowej i rehabilitacji. Zwiedził też Kaplicę, gdzie w sobotnie popołudnia odprawiana jest Msza św. i  z uśmiechem wysłuchał informacji o samodzielnych wyjściach kilku podopiecznych, na niedzielne nabożeństwa do Kościoła parafialnego. Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej atmosferze a określenie go mianem „bezpośredniego” jest najbardziej odpowiednie.                       

Było dla nas wielkim zaszczytem gościć Jego Eminencję. Dla wszystkich było to niezwykłe spotkanie i niecodzienna możliwość rozmowy z Kardynałem.  Na zakończenie mieszkańcy wręczyli skromny upominek przygotowany  w ramach zajęć w pracowni plastycznej. 

tekst i zdjęcia Małgorzata Oszczyk

 

powrót


Created by Arisco