DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

P1010377
marzec 2013r.

Rekolekcje to możliwość odnowienia swojego przymierza z Bogiem - prawdziwy czas namysłu i wyciszenia. W naszym domu zostały poprowadzone przez ks. Łukasza (którego możemy oglądać w znanym programie TV "Ziarno"). Byli równiez z nami ks. Proboszcz Dariusz Kosk i o.Zbigniew Zalewski ze Zgromadzenia Najświetszych Serc Jezusa i Maryi z Kiełpina. Słowa nauk rekolekcyjnych przypomniały nam o najważniejszych prawdach.

Ks. Łukasz w bardzo obrazowy i  przystępny sposób mówił o grzechach głównych, jak wpływają na naszą modlitwę, jak ważny jest Sakrament Pokuty i o tym... że brak przebaczenia zamyka nas na Moc płynącą z Nieba, od Boga. O tym, że lenistwo uniemożliwia dobre pomysły i że nie robimy nic dobrego dla innych... że jeśli nie wybaczamy to jesteśmy jak zakorkowana butelka do której nie można wlać wody... a woda to Boże pomysły, Boża siła i łaska uświęcająca. I wszyscy patrzymy na zakorkowana butelkę i widzimy jak woda opływa ją i nic nie trafia do środka ... zupełnie jak z człowiekiem który nie przebacza.  Ale... co widzimy dalej? modlitwa jest jak lejek... pomaga wlać łaskę w naszą duszę........

To był czas refleksji, zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem. Starajmy się nie tylko w czasie rekolekcji być ozdobionymi łaską uświęcającą, która czyni z nas dzieci Boże. Bardzo dziękujemy Kapłanom i niezwykle skromnej osobie, głównej organizatorce Rekolekcji - p.Marcie Jaworskiej, za wielkie serce i olbrzymi trud włożony w przygotowania.

zdjęcia Marcin Król, tekst Małgorzata Oszczyk

powrót


Created by Arisco