DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

20130902205

Każdego dnia może się coś niezwykłego wydarzyć... Popatrzcie Państwo sami... czyż to nie są wielkie wydarzenia i wielkie emocje?

 

1. Tort ze świeczkami - 45 urodziny pani Moniki P. - wspaniała niespodzianka dla Jubilatki i dla nas wszystkich. Nawet aparatu fotograficznego nie było pod ręką, stąd spontaniczne zdjęcia z telefonu. A Jubilatka po wysłuchaniu tradycyjnego 100 lat - przeszczęśliwa:) Niespodzianka zorganizowana perfekcyjnie przez Rodziców była wielką atrakcją dla współmieszkańców I Oddziału a świetlica zamieniła się błyskawicznie w przepiękną salę z białym obrusem na stole i różnego rodzaju smakołykami. Było bardzo, bardzo miło i słodko:)) 

 

2. Odbiór komputera osobistego z dostępem do internetu - gratis! Tak, to się "przydarzyło" naszemu mieszkańcowi, panu Piotrowi K.  Sam Burmistrz Łomianek, pan Tomasz Dąbrowski rozdawał profesjonalny sprzęt i piękne słowa skierował do wszystkich uczestników projektu. Zapewnił o gotowości pracowników referatu informatycznego do pomocy w uruchomieniu sprzętu i w razie kłopotów w trakcie użytkowania.  Bardzo serdecznie zachęcał wszystkich obdarowanych, do korespondencji drogą elektroniczną z nim osobiscie! No, miło było bardzo i naprawdę atmosfera "bajkowa". A wszystko zaczęło się od... pani Mileny Jóźwiak, która jako pracownik socjalny poczyniła wiele starań dla  wniosku o udział p.Piotra w projekcie gminnym. Profesjonalizm, szukanie nowych możliwości i proszę... cieszymy się wszyscy:) 

 

3. Palmiry. Grupa naszych mieszkanców wzięła udział w dorocznych uroczystościach patriotyczno-religijnych ku czci Polaków zamordowanych przez żołnierzy niemieckich podczas II wojny światowej. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił J.E. Ks. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Relację z tego wydarzenia można było obejrzeć w telewizji i przeczytać na wszystkich portalach internetowych. U nas po powrocie było też "głośno". Słowa J.E. były odbierane szczególnie, ponieważ mieliśmy zaszczyt poznać osobiście ks.Kardynała na wiosennej wizycie duszpasterskiej. I teraz po powrocie z Palmir jedno było najważniejsze: "Kardynał Nycz powiedział, że Palmiry to drugi Katyń i się modliliśmy"... Pozostawiam te słowa pod rozwagę...

 

opracowanie i zdjęcia M.O. , zdjęcia z Palmir: Elżbieta Bednarska-Mikulska oraz  http://kampinoski-pn.gov.pl/content/view/535/1/

powrót


Created by Arisco