DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

DSC04640
wrzesień 2013r.

Obchody Jubileuszu 20-lecia działalności Domu odbyły się 26 września br. Słoneczny, jesienny dzień, wszyscy mieszkańcy i pracownicy podekscytowani w oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości. Odświętny nastrój towarzyszy powitaniom, serdecznym uśmiechom i rozmowom z dawno nie widzianymi osobami, które niegdyś pracowały tutaj. Płyną wciąż wspomnienia...  co i rusz słychać nawoływania radosnych spotkań.  Dyrektor Pan Leszek Chruściński wita zaproszonych gości, przyjmuje kwiaty i upominki. A w tak zwanym miedzyczasie przygotowujemy się do Mszy Świętej która zainauguruje obchody. Delegacja mieszkańców wita honorowego gościa. Kolejny raz dostąpiliśmy wielkiego wyróżnienienia i zaszczytu -  gościmy J.E. Ks. Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, który celebrował Mszę i wygłosił homilię. Oprawę muzyczną zapewniła Sochaczewska Orkiestra Dęta podnosząc atrakcyjność i uświetniając wydarzenie swoim występem.

Każdy jubileusz jest okazją do refleksji nad przebytą drogą. Nasza droga jest wyjątkowo odpowiedzialnym zadaniem. O tym jak się z niego wywiązujemy, jak radzimy z problemami, jak zmieniamy nasze otoczenie rozbudowując placówkę, udoskonalając pracownie, organizując codzienne życie i świąteczne wydarzenia- o tym wszystkim opowiada gospodarz placówki - dyrektor Pan Leszek Chruściński. Ta uroczystość to również okazja by podziękować wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu jakim jest nasz Dom. Okazja by przypomnieć pierwszego dyrektora Pana Wacława Kerperta, który dokładnie 20 lat temu zaczał proces adaptacji powierzonego budynku dla celów DPS. Wspominamy wszystkich na tej drodze i dziękujemy. Bo są mieszkańcy którzy pamiętają te początki i są pracownicy którzy przeszli całą drogę i dziś odebrali pamiątkowe podziękowania i gratulacje. I przyszedł czas na miłe słowa uznania i życzenia od Gości, głos zabiera między innymi Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Pan Jan Żychliński, którego przychylność i wsparcie dla naszej placówki jest nieocenione. Życzenia składa również Burmistrz Łomianek i przedstawiciel Rady Rodziców. Po wielu okolicznościowych przemówieniach pora na rozluźnienie i uśmiech odprężenia. Oglądamy występ artystyczny naszych mieszkańców i przyszła pora obiadowa:) Więc zapraszamy na poczęstunek a potem zabawę na świeżym powietrzu. 

 

Uroczystość dobiegła końca... i znów czas płynie spokojnie na skraju Puszczy Kampinoskiej w Sadowej... W otoczeniu kwiatów i drzew, wśród ścieżek ku altankom i pośród szemrania wody w strumyku - spacerujemy, rozmawiamy, uśmiechamy się:)

 

opracowanie M.O.

powrót


Created by Arisco