DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

DSCF0921
lipiec 2014

Pod koniec lipca na terenie Domu i otaczającego ogrodu odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem "Spotkanie z piosenką harcerską".

W zabawie wzięło udział przeszło 50 mieszkańców naszego Domu. Uczestników podzielono na pięć różnobarwnych grup, każda grupa miała wiele zadań do pokonania; między innymi narysować swój proporzec oraz wybrać harcerski przebój grupy, czy sprawdzić swoje umiejętności w biegu harcerskim.

Spotkanie rozpoczęło się od biegu harcerskiego w trakcie którego mieszkańcy mieli odnaleźć (z pomocą mapy i opiekunów) oraz zdobyć 10 sprawności. Sprawności były różnorodne i wymagały od ochotników wiele pomysłowości, odwagi, czy hartu ducha. Największą popularnością cieszyły się takie sprawności jak: grajek, lekka stopa, śpiewak, kuchcik, przyjaciel przyrody oraz mistrz do wszystkiego.

Po powrocie z biegu uczestnicy pełni wrażeń i sprawności harcerskich śpiewali piosenki. Każda drużyna prezentowała swoją ulubioną piosenkę harcerską.

 

Dopełnieniem "Spotkania z piosenką harcerską" była zabawa integracyjna w "zgadnij kto to". Uczestnicy każdej grupy mieli za zadanie przebrać się w znaną postać. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie wraz z wykonanymi przez siebie figurami z owoców.

Zabawa podobała się mieszkancom głównie dzięki różnorodności aktywności oraz wzajemnej integracji.

Takie spotkania pomagają przekraczać naszym mieszkancom swoje ograniczenia przy zdobywaniu różnorodnych sprawności a poprzez aktywizację, zabawę i edukację wyzwalają wiele pozytywnych emocji i postaw wzgledem samych siebie jak i współmieszkańców.  

 

tekst Marta Jaworsk, zdjęcia Joanna Żukowska

powrót


Created by Arisco