DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

DSC03358
wrzesień 2014

Już po raz VI z inicjatywy stowarzyszenia „Społeczna Pomoc-Stowarzyszenie Dom”, działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Sadowej został zorganizowany Rajd Pieszo-Rowerowy „Kampinoskie Bezdroża”. Wzięło w nim udział ponad 160 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Pruszkowskiego. Honorowy patronat nad rajdem objął Pan Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Nad całością czuwał Prezes stowarzyszenia i jednocześnie Dyrektor naszego Domu Pan Leszek Chruściński wraz z pracownikami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego z Łomianek. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele  Wojewody Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek.

 

To był niezapomniany dzień. Wyznaczonymi szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego wyruszyły grupy piechurów i grupa rowerzystów wraz z opiekunami. Podziwiając walory puszczańskich ścieżek i sekretnych miejsc szliśmy z radością pokonując wszelkie niedogodności w terenie, ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i uczyliśmy się wzajemnie … pokory, tolerancji i szacunku. Na trasie rajdu pieszego uczestnicy wzieli udział w quizie wiedzy nt. Puszczy Kampinoskiej, zaś podczas postoju grupy rowerzystów, została opowiedziana historia puszczańskich mogił powstańców z 1863r.  Po powrocie ze szlaków na wszystkich czekał wyśmienity obiad i zaproszenie na część oficjalną. Z wielką przyjemnością zaprezentowaliśmy gościom program artystyczny przygotowany przez mieszkańców DPS i uczestników WTZ. Dla poszczególnych grup uczestników rajdu, zostały wręczone upominki, pamiątkowe dyplomy i oryginalne, samodzielnie wykonane statuetki.

 

Na zakończenie było jeszcze coś ekstra, czyli... fenomenalne widowisko akrobatyczne Pana Piotra Bielaka. Podziwialiśmy  nadzwyczajne „sztuczki” na rowerze w humorystycznej oprawie i z udziałem widowni. Nawet sam Pan Starosta, nasz patron honorowy asystował podczas pokonywania rekordu skoku wzwyż przez poprzeczkę, na rowerze bez siodełka:) Ciekawostką jest fakt, że Pan Piotr Bielak jako jedyny na świecie, potrafi podczas skomplikowanych ewolucji dodatkowo żonglować piłeczkami. Były wielkie brawa, okrzyki radości i skandowanie dopingujące podczas pokazu prezentującego dyscyplinę sportową o nazwie trial rowerowy.

 

Tego dnia w naszej okolicy odbywało się także ważne wydarzenie patriotyczne w którym wzieli udział przedstawiciele mieszkańców Domu wraz z pracownikami. Na cmentarzu-mauzoleum w Palmirach pod hasłem ”Niech nie zgaśnie pamięć” spotkali się jak co roku ludzie z kwiatami i biało-czerwonymi szarfami we wspólnej modlitwie i hołdzie tym , którzy zgineli w czasie II wojny światowej.

 

Zaś sam Rajd „Kampinoskie Bezdroża” z roku na rok jest coraz atrakcyjniejszym wydarzeniem, pełnym energii i witalności, które przyciąga uczestników i cieszy się zainteresowaniem zaproszonych gości. 

Impreza została współfinansowana ze środków Starostwa Warszawskiego Zachodniego a zrealizowana w ramach wykonania zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu. 

 

zdjęcia Piotr Urbański i Joanna Żukowska; tekst Małgorzata Oszczyk 

powrót


Created by Arisco