DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

DSC09265
październik 2015r.

Co się odwlecze... to jescze piękniejsze będzie!

Wiosenna wycieczka do Wrocławia przełożona była na październik a to zachwytu wówczas nie wzbudziło:) tymczasem teraz... fantastyczne jesienne słońce, przepiękne bajkowe barwy parków i ogrodów, urokliwe kamieniczki o zmroku i oczywiście ten niepowtarzalny klimat wyjątkowo uporządkowanego i symetrycznego miasta- zostaliśmy usatysfakcjonowani!

W programie wycieczki zwiedzanie od Ostrowa Tumskiego po Stare Miasto no i oczywiście jedyna w swoim rodzaju Panorama Racławicka. To właśnie tu czekał na nas słynny obraz „Bitwa pod Racławicami”, który został namalowany w XIX wieku pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Ta gigantyczna praca zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki dając dodatkowe bodźce inspirujące do poznania historii. Drugim kolosem emocjonalnym było największe w Polsce, słynne ZOO z oceanarium i nowo otwartym afrykanarium. Wejście do 18. metrowego tunelu, gdzie nad głowami pływały rekiny, płaszczki czy żółwie wodne było przeżyciem niezapomnianym. Żeby móc śnić bajkę w zimowe wieczory...  mamy też wspomnienia z wizyty na zamku w Książu .

Aż dziw bierze, ile fantastycznych miejsc udało nam się zobaczyć w trzy dni! A ile było radości,  inspirujących rozmów, wzajemnej troski i pomocy? To już druga historia... 

 

zdjęcia Joanna Żukowska, opracowanie Małgorzata Oszczyk

 

 

 

 

 

 

 

powrót


Created by Arisco