DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

P1013737
luty 2016r.

Walentynki... radosne świętowanie  
Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna dołączyła do tego grona znacznie później. 
Jak podaje Wikipedia - "pomimo katolickiego patrona tego święta, związane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie wybranki serca ze specjalnej urny. Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn, Eros, Pan czy Juno Februta. Możliwe, ze zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14-15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody. Z kolei Brytyjczycy uważają to święto za własne z uwagi na fakt, ze rozsławił je na cały świat sir Wolter Scott w 1832roku":).

A u nas... świętowaliśmy niezwykle kolorowo... jak pisze w scenariuszu Pani Elżbieta Bednarska, główna organizatorka i prowadząca imprezę, dzięki takim spotkaniom kształtujemy uczucia przyjaźni, miłości i życzliwości dla najbliższych i przyjaciół. Uczymy się rozwijać wrażliwość uczuciową i emocjonalną oraz tolerancję. No i cóż dodać... dzięki atrakcyjności wydarzenia, rośnie samoistnie zainteresowanie udziałem we wspólnej zabawie:) 

zdjęcia Małgorzata Wojtyńska, opracowanie Małgorzata Oszczyk

 

powrót


Created by Arisco