DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_1617
marzec 2017r.

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas refleksji, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.

 

Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”. To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na każdy dzień  życia. Ale warto od czegoś zacząć.

 

Zgodnie z tradycją, podczas Rekolekcji Wielkopostnych organizowanych w Naszym Domu, nauki rekolekcyjne poprowadził gościnnie Ojciec rekolekcjonista Celem było przygotowanie naszych podopiecznych, do spowiedzi Wielkanocnej, którą umożliwiła obecność naszych duszpasterzy, Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym Dariusza Koska oraz Ojca Tomasza Stachonia ze Wspólnoty Kamiliańskiej, który odprawił też Mszę Świętą.

 

Rekolekcje wielkopostne przebiegły w miłej, podniosłej, przepełnionej spokojem atmosferze.

 

KHM

powrót


Created by Arisco