DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_1693
kwiecień 2017r.

W tradycji ludowej każdy dzień Wielkiego Tygodnia miał swoje znaczenie, swoją obrzędowość i odrębne przesądy. Niewiele z nich (i to już tylko w formie szczątkowej) przetrwało do dziś. Jednym z nich jest właśnie uroczyste śniadanie wielkanocne. Zasiadano do niego po powrocie z rezurekcji - uroczystej porannej mszy połączonej z procesją obwieszczającym zmartwychwstanie Jezusa.

 

Święta Wielkanocne, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, to wyjątkowy czas w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, natomiast przyroda budzi się dożycia po długim zimowym śnie.

 

Już od wczesnych godzin porannych nie mogliśmy, doczekać się śniadania wielkanocnego, a to za sprawą pięknych, pobudzających zmysły, zapachów z kuchni. Wiedzieliśmy, że szykuje się COŚ pysznego! Jadalnia zaczynała wyglądać odświętnie i zachęcała do wejścia. W oczekiwaniu, wyglądaliśmy naszych bliskich, przyjaciół i rodzinę, aby móc razem spędzić święta.

 

Zgodnie z tradycją naszego Domu, zasiedliśmy do Wielkanocnego stołu zastawionego świątecznymi potrawami, przygotowanymi przez nasze wspaniałe kucharki! Śniadanie rozpoczęło się konwencjonalnie od cudownych serdecznych i pełnych ciepła życzeń, zwieńczonych przekazaniem jajka – symbolu życia.

 

KHM

 

Dla was też mamy życzenia:

 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich was spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności

 i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

 

Życzą Mieszkańcy, Pracownicy

i Dyrektor

Domu Pomocy Społecznej w Sadowej

 

 

powrót


Created by Arisco