DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

p2
maj 2017r.

    16 maja br. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sadowej odbyła się kolejna już edycja Pikniku integracyjno-sportowego pod hasłem "W zdrowym ciele-zdrowy duch". Impreza została zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie "Społeczna Pomoc Stowarzyszenie-Dom" oraz Dom Pomocy Społecznej w Sadowej przy dofinansowaniu ze środków Gminy Łomianki.

    Głównym celem Pikniku jest promocja zdrowego stylu życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na aktywność fizyczną oraz zdrowe nawyki żywieniowe. W tym roku przygotowano wiele atrakcji związanych z ideą Pikniku. Odbyły się rozgrywki piłkarskie, wspólna gimnastyka, tor przeszkód, jazda gokartami. Przygotowana stoisko ze zdrową żywnością, punkt masażu, loterię fantową i wiele innych piknikowych atrakcji. Do dyspozycji uczestników była siłownia zewnętrzna oraz stół do ping-ponga zakupiony specjalnie na tegoroczną imprezę ze środków Gminy Łomianki. Podczas części oficjalnej rozdano nagrody wszystkim ekipom osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych w osobach pana Jana Żychlińskiego-Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego, pani Jolanty Stępniak-Członka Zarządu Powiatu oraz pana Tadeusza Kordka-reprezentanta Gminy Łomianki. Gościem honorowym był pan Paweł Nastula, który uświetnił swoją osobą imprezę, a także przedstawiciele "Akademii Integracji"-paraolimpijczycy, którzy zaprezentowali walkę szermierzy na wózkach. Zgodnie z ideą integracji i kształtowania postawy tolerancji w imprezie uczestniczyli wolontariusze-uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Łomiankach.

    Pogoda dopisała i cały dzień upłynął pod znakiem sportowej atmosfery oraz integracji i zabawy, a każdy z uczestników, bez względu na możliwości fizyczne i intelektualne, mógł w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji. Dobre humory, które towarzyszyły wszystkim, potwierdziły, że impreza była bardzo udana, a organizatorzy zrealizowali zakładane cele, czyli wypromowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz idei integracji.
powrót


Created by Arisco