DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

13
maj 2017r.

    Na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach, Nasi mieszkańcy uczestniczyli w Jubileuszowym X Dniu Godności osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

    Tegoroczne obchody dnia Godności przebiegały w konwencji Biesiadno-Ludowej, dlatego wszyscy byliśmy przystrojeni w stroje ludowe. Na miejscu, zgodnie z Polską tradycją, wszyscy uczestniczy zostali przywitani chlebem i solą. Kolorowe ubiory, chleb ze smalcem i ogórkiem, jak również muzyka biesiadna, wszystkich wprawiły w dobry nastrój.

    Organizatorzy spotkania, zapewnili wiele atrakcji, przybyłym uczestnikom. Był między innymi występ zespołu "Malwa" z Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. Podopieczni Domu śpiewali i tańczyli w pięknych kolorowych, tradycyjnych strojach ludowych. Po cudownym artystycznym występie rozpoczęły się rozgrywki sportowe i konkursy, na które czekaliśmy. Lubimy wyzwania i sportowe emocje! A szczególnie spodobały Nam się: rzucanie wiankiem, łowienie ryb oraz rozplątywanie skręconej liny. Dostarczyły nam wszystkim ogrom pozytywnej energii i sporą dawkę dobrego humoru na cały dzień.

    Na zakończenie imprezy była dyskoteka, na której wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrodę grupową i puchar. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami! Niespodzianką na koniec były!!! Uwaga!!! Fajerwerki z serpentyn!!!! Te kolorowe cudeńka, które spadając na ziemię zasypywały Nasze głowy i całą hale, były niesamowite, staraliśmy się złapać ich jak najwięcej!

    Kiedy wracaliśmy do Naszego Domu, wspominaliśmy ten wspaniały dzień z uśmiechem na ustach, oglądaliśmy nasze dyplomy i medale! Chętnie wrócimy do Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach za rok! Ponieważ było cuuuudownie! Dziękujemy!

P.S. Obejrzyjcie Nasze zdjęcia.
powrót


Created by Arisco