DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

1
maj 2017r.

    Na zaproszenie Krajowego Stowarzyszenia "Przyłącz się do nas" w Bramkach oraz Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, Nasi mieszkańcy uczestniczyli w Integracyjnej Imprezie Sportowo-Rekreacyjnej "Miodobranie 2017", które odbyło się na terenie rekreacyjnym Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.
 
    Dzień rozpoczął się cudownie! Wstaliśmy z myślą wyjazdu na zawody sportowe. Rozciągnęliśmy nasze mięśnie i ruszyliśmy w drogę, ku przygodzie. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, świeciło cudowne słońce, zajęliśmy miejsca na widowni, aby móc wysłuchać powitania Dyrektor DPS w Czubinie Pani Bożeny Ploch. Następnie zaczęły się zawody sportowe. Co się działo, nie da się opisać słowami! Był Mocarny Kwicoł, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce! W tej dyscyplinie, byliśmy niepokonani! Następnie konkurencje to Skok Janosika, Sztafeta z Talarami i ojej ucieczka przed Juhasem, to była dopiero przygoda! Bo uwaga! Gonił Nas straszny niedźwiedź! Ale my daliśmy radę, poszło nam świetnie! Chyba to zasługa wspaniałego, głośnego dopingu kibiców.

    Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, wraz z opiekunami przedstawili nam historię słynnego "Janosika", dedykując go zmarłemu niedawno Witoldowi Pyrkoszowi, odtwórcy roli pamiętnego, dowcipnego Jędrusia Pyzdry. W pięknych góralskich strojach oraz wyśpiewanych piosenkach przez zespół DPS w Czubinie zostaliśmy przeniesieni w świat opowieści o przygodach zbójnickiej kompanii. Role były odegrane świetnie! Cała historia wspaniała! Owacje na stojąco były zasłużone!

    Dalszy ciąg imprezy odbywał się na terenie wspaniałego ogrodu, gdzie wzięliśmy udział w zabawie z chustą animacyjną, warsztatach-gdzie wykonaliśmy piękne bransoletki i breloczki. Wiele uśmiechu dało nam golenie brody, ale nie było to zwyczajne golenie brody, ponieważ byliśmy zakuci w dyby...było śmiesznie! Nasze mięśnie też poszły w ruch. Musieliśmy wielkim drewnianym młotem rozbijać orzechy! Nie było to łatwe, ale daliśmy radę!

    Największą atrakają dla Nas była przejażdżka koniem i ....... żołnierze! Którzy specjalnie dla uczestników imprezy wykonali pokaz broni i munduru. Mogliśmy dotknąć i wykonać pamiątkowe zdjęcie w stroju mundurowym! To było wspaniałe!

    Prace podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czubinie, cieszyły nasz zmysł wzroku. Mogliśmy skosztować i zakupić na specjalne wyznaczonym stoisku-miód!! Był tak pyszny, słodki i pięknie mienił się w słońcu złotymi drobinkami. Nasze pracowite pszczółki wykonały kawał dobrej roboty!

    Po przepysznym posiłku w postaci grochówki i bigosu, dostaliśmy deser mmmmm... lody, ciasta i owoce! Pełni energii do dalszej zabawy, wskoczyliśmy na parkiet, aby w rytmach muzyki, rozpocząć wspólną zabawę...taneczną! Tańce i śpiew nie miały końca! A nie będziemy ukrywać, że Nasze mieszkanki królowały na parkiecie! WSPANIAŁE DZIEWCZYNY! Tak się roztańczyły, że w drodze do samochodu, opuszczaliśmy imprezę tanecznym krokiem!!!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia następnym razem!
powrót


Created by Arisco