DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

n4
czerwiec 2017r.

    W dniu 14 czerwca uczestniczyliśmy w XXV Jubileuszowej Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych 2017 w Nowym Miszewie. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi "Razem Lepiej" w Nowym Miszewie, Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej " Nad Jarem" w Nowym Miszewie. Honorowy Patronat objął Starosta Płocki-Mariusz Bieniek.
    W tegorocznej Olimpiadzie udział wzięło 31 placówek opiekuńczo-terapeutycznych z województwa mazowieckiego. Imprezę rozpoczęła Msza Święta w Kaplicy, po niej nastąpiła ceremonia otwarcia, podczas której zaśpiewaliśmy hymn. Wkrótce do tańca porwał Nas zespół disco-polo-Voyage. Była to świetna rozgrzewka przed czekającymi Nas zawodami.
    Rozegraliśmy 7 konkurencji sportowych: rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, rzut lotką do tarczy, tenis stołowy oraz przeciąganie liny. W przerwach odbywały się konkursy i zabawy. Mogliśmy zobaczyć również pokaz judo w wykonaniu dzieci z Klubu "Eljot" z Płocka, występ artystyczny Formacji Ellixir oraz występ zespołu artystycznego "Ferajna" z Domu Pomocy Społecznej z Ciechanowa.
    Na zakończenie Olimpiady odbyła się ceremonia zamknięcia imprezy, podczas której otrzymaliśmy puchar, nagrody rzeczowe i dyplomy.
powrót


Created by Arisco