DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_3387
wrzesień 2017r.

     W terminie 18 września-2 października mieszkańcy Naszego Domu wraz z opiekunami uczestniczyli w turnusie rekreacyjno-wypoczynkowym w Stegnie. Podczas pobytu zwiedzali Trójmiasto, m.in. Gdańsk, gdzie podziwiali starówkę, najstarsze zabytki i uliczki oraz Stadion "Energa Gdańsk". Ciekawą atrakcją był rejs statkiem pirackim o nazwie "Czarna Perła" na Westerplatte-położonego na półwyspie i znanego z Naszej historii, jako miejsce walki Polaków o wolność. Wiele pozytywnych wrażeń dostarczyły wszystkim spacery po molo w Orłowie, Sopocie i Gdyni.
     Uczestnicy turnusu byli również w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie na warsztatach kulinarnych uczyli się, jak wypiekać chleb, wyrabiać masło i biały ser. Na zakończenie mogli skosztować wykonanych przez siebie produktów. Następnie z przewodnikiem zwiedzali Żuławskie Muzeum Parku Historycznego.
    Nie zabrakło czasu na odpoczynek i rekreację. W Stegnie, na pobliskiej plaży Nasi podopieczni spacerowali, puszczali latawce, grali w piłkę, badmintona oraz leniuchowali na kocach. Było wiele okazji, by wspólnie organizować zabawy taneczne, grille i przejażdżki rowerowe.
    Dwa tygodnie bardzo szybko minęły. Uczestnicy turnusu niechętnie wracali do domu, co oznacza, że wyjazd był bardzo udany. Zapewne na długo pozostaną dobre wspomnienia, nie tylko ukazane na zdjęciach, ale też przekazane i opowiadane tym, którzy wahają się, czy warto jechać, gdy tylko pojawi się kolejna okazja.
powrót


Created by Arisco