DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_3853
styczeń 2018r.

    Uboga stajenka, Maryja, św. Józef, nowonarodzone dziecię Jezus, siano, zwierzęta, pasterze, mędrcy, aniołki...a na samej górze Gwiazda Betlejemska. Tak wyglądają szopki, które co roku w okresie Bożego Narodzenia zdobią kościoły i wiele domów. Dla chrześcijan są upamiętnieniem najważniejszych narodzin w dziejach świata. Tradycja szopek bożonarodzeniowych została zapoczątkowana przez św. Franciszka z Asyżu, który to wraz z braćmi franciszkanami po raz pierwszy urządzili stajenkę Betlejemską z biblijnymi postaciami.
    W dniu 4 stycznia mieszkańcy Naszego Domu zwiedzali szopki w warszawskich kościołach. Rozpoczęli od kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, następnie udali się na Stare Miasto, gdzie na ul. Miodowej w kościele o. kapucynów duże zainteresowanie wzbudziła ruchoma szopka. Zobaczyli też szopki w: kościele oj. Jezuitów, św. Anny, św. Marcina na ul. Piwnej oraz Archikatedrze warszawskiej. Po zakończonym zwiedzaniu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia na tle ogromnej choinki.
    Nasi podopieczni mieli okazję do chwili ciszy, zatrzymania się i skupienia na modlitwie. Taka forma spędzania czasu okazała się dla Nich bardzo atrakcyjna, przystępna i pomocna w radosnym przeżywaniu okresu Bożego Narodzenia.
powrót


Created by Arisco