DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_3938
styczeń 2018r.

" Mędrcy świata, monarchowie,
Gdzie śpiesznie dążycie?
Powiedzcież nam, Trzej Królowie,
Chcecie widzieć Dziecię?"
              ...
"Tak kadzidło, mirrę, złoto
                                         niesiem, Jezu, szczerze,
                                         Co dajemy Ci z ochotą
                                         Od nas przyjm w ofierze"
                                                        ...
                                         "Noc monarchów nie odstrasza,
                                         Od Betlejem śpieszą
                                         Gwiazda Zbawcę im ogłasza,
                                         Nadzieją się cieszą"

    Trzech Króli to święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę Trzech Mędrców(Króli), którzy prowadzeni światłem gwiazdy wędrowali do Betlejem, aby oddać pokłon oraz złożyć dary: mirrę, kadzidło i złoto nowonarodzonemu Jezusowi Chrystusowi.
    W wielu polskich miastach w dzień Objawienia Pańskiego odbywają się Orszaki Trzech Króli, czyli uliczne jasełka, połączone ze wspólnym kolędowaniem.
    W tym roku dnia 6 stycznia kilku mieszkańców Naszego Domu uczestniczyło w uroczystej Mszy Św. w kościele św. Małgorzaty w Łomiankach oraz procesji do żywej szopki. W Orszaku podążali pastuszkowie, ministranci, ks. celebrujący mszę św., zaś Trzej Królowie złożyli dary: mirrę, kadzidło i złoto. W żywej szopce można było zobaczyć Maryję z dzieciątkiem, św. Józefa oraz żywe zwierzęta (osiołka, owieczki, kozy, barany i małe koniki-kucyki. Wszyscy uczestnicy Orszaku, by upodobnić się do Mędrców ze Wschodu otrzymali korony i śpiewniki z kolędami. Była też okazja do obejrzenia i wysłuchania występu młodzieżowego zespołu muzycznego oraz włączenia się do wspólnego kolędowania w wersji tradycyjnej i nowoczesnej.
    Dla Naszych podopiecznych był to radosny dzień świętowania i kultywowania tradycji w tak ważne święto jak Objawienie Pańskie-Trzech Króli. Aby zachować w pamięci ten czas zostało wykonanych kilka pamiątkowych zdjęć.
powrót


Created by Arisco