DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

P1014998
luty 2018r.

"Wielka miłość, nie wybiera,
Czy jej chcemy, nie pyta, nas wcale.
Wielka miłość, wielka siła.
Zostajemy jej wierni, na zawsze..."

    Dzień 14 lutego zapewne znany jest bardzo wielu osobom. Wtedy właśnie w różnych miejscach na świecie obchodzone są Walentynki - święto zakochanych, którego patronem jest św. Walenty. W tym wyjątkowym dniu osoby bliskie sercu obdarowują się upominkami, spędzają razem czas. Wszystko po to, aby wyrazić głębię uczuć. Niekiedy również przyjaciele, znajomi składają sobie życzenia i przekazują drobne prezenty.
    Pierwowzór Walentynek pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie 14 lutego obchodzony był Dzień Płodności i Macierzyństwa. Z tej okazji młode niezamężne kobiety wrzucały do wielkiego dzbana kartki ze swoim imieniem, a następnie losowali je kawalerowie. Ta, która została wylosowana stawała się partnerką na świąteczne zabawy a nieraz i na całe życie.
    W Naszym Domu 14 lutego odbyło się Spotkanie Walentynkowe, które było doskonałą okazją do kształtowania uczuć miłości, życzliwości do najbliższych i przyjaciół.
    Czerwone serduszka, kartki z życzeniami, kwiaty, słodycze, czekoladki zakupione w sklepie niewątpliwie sprawiają radość lecz najpiękniejszym wyrazem miłości jest samodzielne wykonany podarek. Nasi mieszkańcy dekorowali ciasteczka w kształcie serduszek, galaretki, tworzyli kartki z życzeniami oraz serca z kartonu, zawieszone na sznurku. W swoje prace włożyli wiele serca i zaangażowania czego dowodem jest późniejsze dzielenie się nimi i wręczenie ich wybranym osobom. Wiele entuzjazmu wzbudził konkurs "Walentynkowa zgaduj zgadula" oraz zabawa z piosenką " Mam chusteczkę haftowaną". Wszyscy stali w kole i śpiewali, a osoba będąca w środku spacerowała wokół koła i na słowa "temu ją podaruję" kładła chusteczkę przed wybranką/wybrańcem. kłaniała się i zapraszała do wspólnego tańca w rytmie wyklaskiwanym przez pozostałych.
    Wnioskujemy, że było to bardzo udane spotkanie, miło spędzony czas, a dla Naszych podopiecznych stało się inspiracją do kształtowania uczuć przyjaźni, wyrażania miłości i życzliwości nie tylko w Walentynki, ale też na co dzień.
powrót


Created by Arisco