DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

IMG_4005
kwiecień 2018r.

    W Niedzielę Wielkanocną Kościół obchodzi pamiątkę zmartwychwstania Jezusa-jego zwycięstwo nad śmiercią, szatanem i grzechem. Jest to pierwszy dzień świąt w roku, który jest najważniejszy dla katolików. O świcie z wielu polskich kościołów wyruszają procesję rezurekcyjne z uroczystą Mszą Świętą. Po powrocie wszyscy zasiadają do Wielkanocnego Śniadania, by wspólnie świętować, dzielić się jajkiem, składać sobie życzenia i spożywać pokarmy poświęcone w Wielką Sobotę.
    Według ewangelii św. Jana "Gdy zaświtał ranek, zmartwychwstały Jezus pojawił się nad Jeziorkiem Tyberiadzkim. Kilku apostołów wracało właśnie z nocnego połowu. Kiedy przybyli do brzegu, zauważyli przygotowaną na ogniu rybę i chleb, a po przyniesieniu i przygotowaniu złowionych ryb, zjedli z Panem Jezusem posiłek. Gdy spożyli śniadanie Jezus zadał Piotrowi trzykrotnie pytanie o to, czy kocha Go więcej niż pozostali apostołowie". Ten opis wydarzeń przypuszczalnie wyjaśnia tradycję uroczystego Śniadania Wielkanocnego.
    W Naszym Domu także odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na którym byli obecni mieszkańcy, p. dyrektor, pracownicy i zaproszeni goście. Wszyscy dzielili się jajkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Stoły były zastawione tradycyjnymi potrawami, głównie tymi, które były święcone w Wielką Sobotę. Nie zabrakło też żurku, wędlin, wiosennych sałatek warzywnych, owoców i ciast. Był to radosny, zawsze z niecierpliwością oczekiwany przez Naszych podopiecznych czas świętowania w miłej i rodzinnej atmosferze.
powrót


Created by Arisco