DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

P1015304
kwiecień 2018r.

    Okres Wielkiego Postu to szczególny czas w życiu chrześcijan. We wszystkich parafiach odprawiane są Nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe, trwają kilkudniowe rekolekcje, wierni przystępują licznie do spowiedzi świętej. Wszystko po to aby dobrze przygotować się i przeżyć jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym-Wielkanoc. W okresie Wielkanocnym, trwającym 50 dni-od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół raduje się ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. W dniach 24-25 kwietnia 2018 roku w Naszym Domu odbyły się "Rekolekcje Wielkanocne".
    Pierwszego dnia Ojciec Zbigniew przywitał wszystkich obecnych i wprowadził w tematykę rekolekcji poprzez nawiązanie do wydarzeń z życia Jezusa i wygłoszenie krótkiego kazania. Mieszkańcy Naszego Domu przedstawili wizualnie "Ostatnią wieczerze, podczas której została ustanowiona Eucharystia. Jeden z nich-p. Tadeusz Podpora wcielił się w postać Pana Jezusa, zaś pozostałych dwunastu przedstawiło role apostołów, zasiadających przy stole w wieczerniku. Podczas odczytywania fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza "Potem wziął kielich", p. Podpora wstał od stołu i nalał" apostołom" płyn do kubków. Po usłyszeniu wersetu "Następnie wziął chleb" wziął bułkę i rozdzielił pomiędzy "uczniów". W tle słychać było cichą muzykę z filmu "Pasja". W ten sposób została ukazana wszystkim obecnym przemiana wina w krew i chleba w ciało. Ojciec Zbigniew w nawiązaniu wytłumaczył, że jesteśmy świadkami takiej przemiany na każdej Mszy Świętej.
    W drugi dzień rekolekcji miała miejsce katecheza, w której 11-stu panów wybranych z widowni wsiadło do łodzi i wypłynęło z Jezusem na połów ryb. W tle słychać było szum morze i fale odbijające się od łodzi. Ojciec Zbigniew dodał krótki komentarz do przedstawionej sceny biblijnej. Symbolizowała ona śniadanie Wielkanocne, które Jezus spożył ze swoimi uczniami tuż po Zmartwychwstaniu. Na zakończenie rekolekcji odbyła się uroczysta Eucharystia. Wcześniej chętni mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
    Mieszkańcy Naszego Domu wręczyli Ojcu Zbigniewowi skromny, pamiątkowy podarunek w postaci anioła z kory drzew.
    Liczymy,że tematyka i forma rekolekcji, w której to nasi mieszkańcy byli głównymi postaciami, stanie się dla nich zachętą do licznego i aktywnego udziału w mszach świętych sprawowanych w Naszym Domu oraz podobnych wydarzeniach.
powrót


Created by Arisco