DPS Sadowa

O nas Kontakt
DPS Sadowa

Aktualności

P1016130
czerwiec 2018r.

W dniu 12.06.2018 roku pięcioosobowa grupa mieszkańców Naszego Domu wraz z dwoma opiekunami uczestniczyła w VI Przeglądzie Kultury i tradycji "Poznajemy świat - przystanek Italia". Jak wskazuje nazwa celem tegorocznego spotkania  było poznanie kultury Italii. Tematyka programu nawiązywała do kultury starożytnej i obecnej oraz zwyczajów mieszkańców Włoch. Gospodarze przywitali wszystkich przybyłych gości spektaklem "Pinokio". Programy artystyczne przygotowane przez uczestników spotkania składały się z piosenek i tańców związanych z Italią.  Nasza grupa przedstawiła krótki występ artystyczny do piosenki : L'Italiano Vero". 
Do dobrej zabawy zagrzewały zespoły "Active" i "Cliver" - przed sceną odbywały się wspólne tańce i śpiewy. Na miejscu można było tez obejrzeć wystawę prac plastycznych wykonanych i przywiezionych przez zaproszonych gości. Naszą placówkę reprezentowała praca wykonana przez Panią Iwonę Mitute przedstawiając Gondoliera. nie zabrakło tradycyjnego włoskiego specjału - pizzy, którą spożywano ze smakiem. 
Podczas oficjalnej części spotkania zostały wręczone dyplomy dla wszystkich uczestników oraz wykonano wspólną pamiątkową fotografię. Na zakończenie wysłuchaliśmy jeszcze dwóch koncertów w wykonaniu p. Marianny Jastrzębowskiej i p. Sylwii Lewandowskiej. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Nasi mieszkańcy z widocznym zaangażowaniem wzięli w nim udział. Dużą radość sprawiła im możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności. Liczymy, że będzie ku temu jeszcze nie jedna okazja.
powrót


Created by Arisco